Bílá pastelka ocenila nejlepší dobrovolníky

15.11.2019

Žádná dobročinná věc se neobejde bez aktivity a nadšení dobrovolníků. Tak je tomu i v případě sbírky Bílá pastelka, jejíž výtěžek jde na podporu nevidomých a těžce zrakově postižených. Organizátoři se proto rozhodli, že ty nejakčnější pomocníky, kteří ve sbírkový den oblékli tričko s logem Bílé pastelky a vyrazili do ulic, odmění a pozvou na slavnostní Poděkování nejlepším do Rezidence primátora hlavního města Prahy.

Vyjádřit svůj dík aktivním dobrovolníkům přišli zástupci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, Tyfloservisu a krajských Tyflocenter, tedy organizátorů sbírky Bílá pastelka. Partnerem sbírky je i Lions Club International / Distrikt 122, slavnostní akce se proto také zúčastnil a s děkovným projevem vystoupil i jeho zástupce, First Vice District Governor Čestmír Koželuha.

A kdo byli tedy ti nejlepší? Vítězem se jednoznačně stala dobrovolnická dvojice Tyfloservisu v Karlových Varech, které se do kasiček podařilo vybrat neuvěřitelných 30 794 korun. Za nimi se umístili dobrovolní pomocníci Oblastní odbočky SONS ČR ve Zlíně s 21 911 korunami, na paty jim ovšem šlapala jedna z dvojic pražského Tyfloservisu, jíž se podařilo od dárců získat 17 872 korun. Ceny v podobě věcných darů předala těmto třem rekordmanům radní hlavního města Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová. Dary pro nejlepší věnovaly společnosti Dermacol, Sencor a dále B-Side Band Vojtěch Dyk a DJMaryEn. Jakousi nehmotnou odměnou zejména pro mimopražské dobrovolníky bylo také pozvání na prohlídku Muzea hl. m. Prahy, budovy u Zlatého prstenu, kam se ocenění vydali po skončení Poděkování nejlepším.

Ke slavnostní atmosféře akce přispěla i trocha hudby, vystoupil zde Flétnový soubor Fakultní ZUŠ HAMU z Prahy 5 pod vedením Simony Bárové, pěvecký soubor zrakově postižených Vokál Klub a Ivona Mojžíšková.

Poděkování nejlepším se konalo za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy.