Novinky

Dneska se vydal tento roztomilý plyšový pejsek sedící na kasičce sbírky Bílé pastelky na výlet společně se čtyřmi zaměstnanci naší neziskové organizace SONS do centrály pojišťovny Generali sídlící na Pakráci v Praze, kde předváděli pomůcky pro nevidomé, vyprávěli o životě nevidomých a o službách, které poskytuje naše nezisková organizace SONS...

Zejména pro dobrovolníky sbírky Bílé pastelky, kteří vyjdou dne 16.10.2019 po celé ČR s kasičkami, jsme vytvořili Intagramovou stránku nazvanou "Bílá pastelka - dobrovolníci", kde můžou najít aktuality a informace týkající se sbírky Bílé pastelky. Dobrovolníci, sledujte nás na Instagramu :)

Historicky první ocenění významným osobnostem se zrakovým postižením, které se zasadily o zlepšení podmínek stejně handicapovaných lidí, udílela Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR v sobotu 22. června v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě v Praze. Cenu republikové rady SONS ČR si odnesli Jan Příborský z Olomouce, Viktor Dudr z...

Výměna osvětlení a tudíž lepší světelné podmínky přispějí k většímu komfortu našich zaměstnanců a klientům, z nichž většina je zrakově postižených. Nová LED světla naší organizaci také přinesou větší úsporu energie a ušetřené peníze za provoz tak budeme moci využít k naší hlavní činnosti, která spočívá v podpoře a pomoci nevidomým a slabozrakým.

Srdečně Vás zveme na slavnostní koncert, kde budou vystupovat nevidomí umělci a zároveň budou předány historicky první ceny pro osobnosti z řad zrakově postižených celkem ve třech kategoriích. Jednou z kategorií je i cena veřejnosti, o které rozhodujete vy.

Pokud jste nás ještě nezastihli v terénu, nevadí. Můžete nás potkat na další akci, tentokrát na Veletrojce. Náš stánek najdete ve čtvrtek 6.6. na náměstí Jiřího z Poděbrad od 14:00 do 18:00. Více informací je na plakátu níže.

V sobotu 25. 5. 2019 od 14 do 17 hodin se s námi můžete opět setkat v terénu, tentokrát na Dětském dnu pořádaném Nemocnicí Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Více informací najděte v odkazu níže.