Novinky

Dnes slavíme Den bílé hole. O tom, čím je pro nevidomého bílá hůl, v Česká televize pohovořil viceprezident SONS ČR Rudolf Volejník. A nezapomeňte - již zítra se právě u příležitosti Dne bílé hole koná sbírkový den Bílé pastelky.

Už zítra proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 20. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Pastelka bílé barvy připomíná bílou hůl a život zrakově postižených.

Víte o tom, že máme Instagram "Bílá pastelka - dobrovolníci"? Neváhejte se s námi zítra podělit Vaší fotkou na Instagram, jak jste se zapojili do naší sbírky, a přidejte k němu tag bilapastelka_dobrovolnici.

O Bílé pastelce jste mohli slyšet 9. října 2019 ráno na Radiu Proglas. Redaktor Pavel Smolek si v pořadu Okolo stolu o sbírce a projektech, které podporuje, povídal s viceprezidentem Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. Rudolfem Volejníkem a Jiřinou Závodskou. Kdo pořad nestihl, může si ho pustit z archivu Radia Proglas zde.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, na kterou můžete přispět v rámci sbírky Bílé pastelky, upozorňuje na důležitost důkladného vyšetření zraku

Celostátní festival zájmové umělecké činnosti osob s těžkým zrakovým postižením Tyfloart se ve dnech 19.-22.9.2019 představil podruhé ve Vsetíně, v samotném srdci malebného Valašska a potěšil svojí atmosférou a výkony účinkujících laickou i odbornou veřejnost. Nadaní umělci z celé naší republiky předvedli své umění v oboru hudebním, pěveckém,...

Letošní spot na Bílou pastelku, který pro nás natočil Tomáš Čermák, uvidíte i v Česká televize, které tímto za jeho zařazení do vysílání děkujeme.

Lions distriktu 122 LCI podporují různé projekty pomoci lidem s postižením zraku. Díky této podpoře se Distrikt 122 Lions Clubs International Česká republika a Slovenská republika stal hlavním partnerem široce známé a již tradiční sbírky Bílá pastelka v České republice. Na sbírce Bílá pastelka se jednotlivé kluby podílejí nejen finančními...

Dne 21.9.2019 jsme se vydali na akci Den seniorů v Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, kde jsme příchozím návštěvníkům předváděli pomůcky pro nevidomé, vyprávěli o životě nevidomých a o službách, které poskytuje naše nezisková organizace SONS nevidomým lidem díky podpoře sbírky Bílé pastelky.