Aktuálně

Nová spolupráce s Agenturou AMFORA

Právě jsme započali spolupráci s  Petrem Salavou a jeho agenturou AMFORA. Velmi nás těší vstřícnost a podpora, které se nám dostalo. Díky této spolupráci bude náš sbírkový pejsek cestovat po různých akcích, které AMFORA pořádá. Pokud se chcete pobavit a zároveň přispět přímo do psí kasičky, sledujte připravované akce na webu Amfory

Poděkování nejlepším dvojicím dobrovolníků sbírky 

Letošní Poděkování nejlepším dobrovolníkům sbírky Bílá pastelka proběhlo 16. listopadu již tradičně v Rezidenci primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí. Organizátoři sbírky SONS ČR, Tyfloservis a krajská TyfloCentra, které spojuje snaha o to, aby nevidomí a těžce zrakově postižení lidé mohli žít svůj běžný život bez překážek, vyjádřili v reprezentativních prostorách poděkování a vděk těm nejúspěšnějším dobrovolníkům z jednotlivých krajů České republiky. Vítězové si odnesli dary od sponzorů, z nichž měli opravdu upřímnou radost. Slavnostní atmosféru podpořilo vystoupení zrakově postižených umělců Vokál klubu a flétnového souboru Syrinx pod uměleckým vedením Simony Bárové, a rozhovory s prezidentem SONS ČR Lubošem Zajícem a Čestmírem Koželuhou, zástupcem Lions Clubs International - District 122 ČR/SR.

A komu se letos podařilo nasbírat nejvyšší částku? Vítězem se stala dobrovolnická dvojice TC Praha, které se do kasiček podařilo vybrat 22 957 Kč. Na druhé příčce se umístili dobrovolníci Oblastní odbočky SONS ČR Blansko s 20 490 Kč, a pomyslnou bronzovou medaili si vysbírala dvojice Oblastní odbočky SONS ČR ve Zlíně s částkou 17 151 Kč. Dárky pro všech 14 nejlepších krajských vítězů věnovaly společnosti Matějovský, Alza, Lexum, Nakladatelství Host Brno, DM drogerie, Nestlé, kino Lucerna, Prague Boats, Kipling & Yankee Candles a Dědoles. Odměnou zejména pro mimopražské dobrovolníky bylo také pozvání na prohlídku Národního muzea na Václavském náměstí, kam se zájemci vydali po závěrečném rautu.


Máme sečteno - výtěžek letošního ročníku sbírkových dnů dosáhl částky 3.956.908 Kč

Děkujeme našim dobrovolníkům a především všem, kdo sbírku jakkoliv podpořili, protože každá pomoc se počítá a my si jí velmi vážíme.

Sbírkové dny 23. ročníku Bílé pastelky v ulicích máme za sebou. V tuto chvíli jsou sečteny všechny finance od našich štědrých dárců, kteří přispěli do kasiček dobrovolníků během tří sbírkových dnů, ať už v hotovosti přímo do kasičky, nebo bezhotovostně pomocí např. QR kódu či dárcovskou DMS. Fyzická sbírka letos probíhala v ulicích po celé republice ve dnech 10.-12. října a vybraná částka tentokrát již výrazně atakuje hranici 4 milionů Kč! 

Sbírka Bílá pastelka však probíhá celoročně již 23 let a vždy v říjnu vrcholí právě třemi sbírkovými dny, během nichž se snažíme získat prostředky na podporu služeb pro nevidomé a slabozraké ve formě fyzické sbírky.

Pokud byste také rádi přispěli, ale nepotkali jste žádného našeho dobrovolníka, můžete využít možnosti přispět zde, v sekci "Přispějte"

Na fotky ze sbírkových dnů a závěrečného koncertu se můžete podívat v galerii.

Česká spořitelna a.s. darovala druhou várku zábavy pro nevidomé a slabozraké

Dostali jsme dalších 10 kusů hry Labyront, originální deskovky určené především pro nevidomé a slabozraké. Příběhem hry je aktuální téma záchrany planety Země a rovnováha člověka s přírodou. Hrací plochu má haptickou, magnetickou a luminiscenční, je proto zajímavá nejen příběhem, ale i vzhledem. Kouzlo hry Labyront však tkví v jejím provedení, které umožňuje společnou hru zrakově postižených spolu s vidícími, protože nejsou odkázáni na cizí pomoc, jsou si tak navzájem rovnocennými soupeři, a z toho mají nevidomí i slabozrací obzvláště radost. Hrát se dá dokonce i na dálku pomoci telefonu a hmatu.

Děkujeme České spořitelně a.s. za tento dar a za veškerou podporu, které se nám dostává.

Sbírkové dny, které proběhnou letos ve dnech 10.-12. října, zakončíme tradičně koncertem pro Bílou pastelku. Konat se bude v horní části Václavského náměstí ve středu 12. října od 14 hodin.

Máte rádi výzvy a pomoc druhým vás obohacuje?
Sbírka Bílá pastelka letos v půli října opět zaplní ulice českých měst.
Aby se nám podařilo docílit dalšího úspěšného ročníku, je k tomu potřeba vás - dobrých lidí.
Pomozte nám oslovovat dárce v ulicích a šířit myšlenku sbírky!
Na dobrovolníky s nejvyšší částkou ve sbírkové kasičce čekají skvělé odměny...

V pátek 19. listopadu proběhlo v prostorách rezidence primátora hlavního města Prahy oficiální poděkování nejlepším dvojicím dobrovolníků 22. ročníku sbírky Bílá pastelka z celé České republiky za účasti pana radního Mgr. Adama Zábranského.V letošním roce se podařilo díky bezmála dvěma tisícovkám dvojic dobrovolníků, kteří během sbírkových...

Letošní sbírkové dny jsou sice úspěšně za námi, ale pro nás práce nekončí. Společnost Loomis Czech Republic a. s. má v nejbližších dnech napilno. Sváží, zpracovává, počítá celkový výtěžek sbírky. Jste zvědaví na finální částku, kterou se podařilo vysbírat díky Vám po celé České republice? Tak sledujte: www.facebook.com/bilapastelka & ...

Doražte za námi na koncert pro Bílou pastelku, který se uskuteční ve středu 13. 10. 2021, 13 - 18 hod na Palackého náměstí v Praze.

Už za pár dní zase opět po roce vyrazí do ulic stovky dvojic dobrovolníků se sbírkovými kasičkami. Po loňském ročníku, poznamenaném vládními restrikcemi v podobě rapidně nižšího počtu dobrovolníků, si na ten letošní doslova brousíme zuby. Z celé republiky máme zprávy, že řada škol pro nás uvolní studenty z výuky, aby pomohli se sbírkou. Moc si toho...

Podívejte se zde na náš zbrusu nový televizní spot: Uvidíte jej v České televizi, ale také v síti kin Cinestar nebo v čekárnách lékařů.

Máte chuť pomáhat, užívat si dobrý pocit a ještě se trochu hýbat? Staňte se naším dobrovolník při sbírce.