Koncert pro Bílou pastelku 2021 je úspěšně za námi!

14.10.2021

Ve středu 13.10. odpoledne proběhl na Palackého náměstí v Praze 6.ročník koncertu pro Bílou pastelku, který se konal u příležitosti 22. ročníku sbírky Bílá pastelka.

Během doprovodného programu koncertu měli návštěvníci možnost zavítat k informačnímu stanu a seznámit se a vyzkoušet pomůcky pro zrakově postižené, vidět ukázky dovedností psích kadetů ze Střediska výcviku vodících psů a slyšet zajímavosti z jejich výcviku, a nebo se dozvědět něco o smyslu a práci spolku SONS. Celé odpoledne mohli na místě lidé přispívat do sbírkové kasičky v podobě vodicího psa pro nevidomé, k čemuž moderátor Jan Antonín Duchoslav i účinkující všechny přítomné mile vyzývali.

Sbírku Bílá pastelka podpořila na koncertě svým vystoupením i oblíbená zpěvačka Monika Absolonová, která zazpívala několik svých známých písní a sklidila obrovský úspěch a obdiv. Ale podpořit dobrou věc přišly také velmi nadané děti z taneční a pěvecké show Zlobidla s.r.o. nebo hudební duo VojoDeyl - Martin Deyl a nevidomý Radim Vojtek, kteří zahráli na kytaru a housle a naladili obecenstvo svými krásnými hlasy nejen v lidových moravských písních. Nedílnou součástí všech akcí konaných SONS je již tradičně kapela Big Braill Band, kde hrají rovněž nevidomí muzikanti a zajímavé vystoupení předvedla i pražská taneční škola Coiscéim - Irish Dancing Prague.

Celý koncert se nesl v duchu pomoci a solidarity s nevidomými a slabozrakými lidmi, kteří jsou stejní jako my vidící, ale některé věci mají zkrátka o dost těžší, a díky SONS a sbírce Bílá pastelka jim je možné plno věcí pomoci usnadnit. 

Děkujeme, že jste u toho byli s námi!