Novinky

Srdečně Vás zveme na slavnostní koncert, kde budou vystupovat nevidomí umělci a zároveň budou předány historicky první ceny pro osobnosti z řad zrakově postižených celkem ve třech kategoriích. Jednou z kategorií je i cena veřejnosti, o které rozhodujete vy.

Pokud jste nás ještě nezastihli v terénu, nevadí. Můžete nás potkat na další akci, tentokrát na Veletrojce. Náš stánek najdete ve čtvrtek 6.6. na náměstí Jiřího z Poděbrad od 14:00 do 18:00. Více informací je na plakátu níže.

V sobotu 25. 5. 2019 od 14 do 17 hodin se s námi můžete opět setkat v terénu, tentokrát na Dětském dnu pořádaném Nemocnicí Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Více informací najděte v odkazu níže.

Děkujeme společnosti KARTON SERVIS s.r.o.(https://www.kartonservis.cz/) za poskytnutí daru v podobě papírových kasiček pro letošní sbírkový den sbírky Bílá pastelka, kterým je středa 16. 10. 2019.

Osobnost se zrakovým postižením roku 2018 - cena veřejnosti bude v 1.ročníku vyhlášena v rámci Dne umění nevidomých v Praze 22.6.2019 v kostele sv. Šimona a Judy. Akci pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s.. První kolo nominací bylo již uzavřeno. Nyní v druhém kole můžete vybrat jednu ze tří osobností se zrakovým...

Emilovi Miklóšovi je 65 let. Je rozvedený a má jednu dceru. Na jedno oko nevidí od narození. Druhé oko začalo slábnout v 19 letech, kdy došlo k odchlípení sítnice, spojené s dalšími komplikacemi. Dnes je již úplně nevidomý.

Tomášovi Kadlecovi je 27 let. Má přítelkyni. O svůj zrak začal přicházet od 19 let a o 6 let později oslepl úplně. Slepilo se mu vnitřní oko kvůli častým zánětům spojivek a vysokým horečkám. Šel na operaci, aby mu ho otevřeli. Po ní ale přestal na operované pravé oko vidět úplně. V této době se přidala diabetická retinopatie a začalo...

Josefovi Konečnému letos bude 62 roků. Je ženatý a má zdravou ženu i děti, dceru a syna. Oslepl v 22 letech vinou pracovního úrazu. V té době pracoval v brněnském obchodním domě u podlahových krytin. V důsledku zvednutí těžké a zaklesnuté role PVC ve válcích měřící lavice se mu odchlípla sítnice v očích. V roce 1979 se s tím bohužel...